DUYURU | 2021 Yılı Getirileri

Duyuruyu İndir

Değerli üyelerimiz,

 

Vakfımız geçmiş yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da nakit varlığını yatırım araçlarında değerlendirmek suretiyle faaliyetlerini gerçekleştirmiştir.

 

Yabancı para birimlerinin, iç ve dış piyasalarda değer kazanması karşısında 2021 yılında Vakıf varlıklarımızın %98,42'si döviz, altın ve Eurobond vadeli hesaplarında, kalan %1,58 oranı ise ödemelerde kullanılmak üzere vadeli Türk Lirası hesaplarında değerlendirilmiştir.

 

Bu bağlamda 2021 yılında net %70,82 oranında getiri sağlanarak fon üyelerimize ortalama bu düzeyde nema dağıtılmıştır. Üyelerimiz 2021 yılı getirileri hakkında www.divak.org.tr web sayfamızdan bilgi alabilirler. Ayrıca, Vakfımızın 2021 yılına ilişkin Faaliyet Raporu web sayfamızda en kısa sürede yayınlanacaktır.

 

Diğer taraftan fona üye olmak isteyen Bakanlık mensuplarımız vakifcalisani1@divak.org.tr adresine e-posta göndermek suretiyle üyelik işlemlerini başlatabilmeleri mümkündür.

 

Vakfımıza bağlı Divak Turizm, Taşımacılık, Otomotiv, Eğitim, Gıda, İhtiyaç Maddeleri Ticaret Sanayi Limited Şirketi de (TURAŞ) 2021 yılını karla kapatmıştır. Bu vesileyle tüm üyelerimize, Turaş Turizm’den temin etmiş oldukları uçak biletlerinin zamanlıca ödenmesi hususunda göstermiş oldukları hassasiyet nedeniyle teşekkür ederiz. 

 

Yönetim Kurulumuz 2022 yılında da piyasaları yakından izlemeyi sürdürecek ve üyelerimizin birikimlerinin en iyi şekilde değerlendirilmesine gayret gösterecektir.

 

Saygıyla duyurulur.                         

 

 

Vakıf Yönetim Kurulu