Ziyaretçi sayacı
Şu anda
: 1
Son 24 Saatte
: 50
Bugüne Kadar
: 104969
2014 Yılı Getiri
SAYI   : 2015/06                                                                                   26 Ocak 2015
 
Değerli üyelerimiz;
 
Yeni yılınızı kutlar, sağlıklı, mutlu ve başarılı nice yıllar dileriz.
 
Vakfımız geçmiş yıllarda olduğu gibi 2014 yılında da faaliyetlerini üyelerinin yararını gözetecek şekilde gerçekleştirmiştir. Vakıf nakit varlığını riskli yatırım araçlarından uzak tutmaya özen göstermiş ve 2014 yılı sonuna kadar ağırlıklı olarak banka mevduat hesaplarında değerlendirmiştir.
 
Ülkemizin ekonomisine bağlı olarak, özellikle 2014 yılında dünya ve ülkemizde meydana gelen dalgalanmalardan Vakfımız da etkilenmekle birlikte, vakıf nakit varlığının söz konusu dalgalanmalara aşırı duyarlı olmayan ve geç tepki veren banka mevduat hesaplarında değerlendirilmesi sonucunda ekonomik dalgalanmaların gelirlerimize etkisi fazla olmamıştır.
 
Yapılan araştırmalarımızda 2014 yılında ortalama banka mevduat faiz oranının brüt %9 düzeyinde olduğu, kanuni kesintilerden sonra bu oranın net %7,65 seviyesinde gerçekleştiği görülmüştür.
 
Vakfımızın 2014 yılı net getirisi ise % 10,30 oranında olup, fon üyelerimize ortalama bu düzeyde nema dağıtılmıştır.
 
2014 yılı içerisinde Vakfımıza bağlı Divak Turizm, Taşımacılık, Otomotiv, Eğitim, Gıda, Ä°htiyaç Maddeleri Ticaret Sanayi Limited Şirketi (TURAŞ) faaliyetini sürdürmeye devam etmiş, Divak Sigorta Acentesi Şirketi ise Yönetim Kurulu Kararı ile tasfiye haline geçerek tasfiye süreci 31 Mart 2015 tarihinde bitmiş olacaktır.
 
Yönetim Kurulumuz 2015 yılında da piyasaları yakından takip etmeye devam edecek ve üyelerimizin birikimlerinin en iyi şekilde değerlendirilmesine gayret gösterecektir.
 
Üyelerimize otomasyon marifetiyle dağıtılmış olan 2014 yılı nema gelirini arzu eden üyelerimiz, Vakıf web sitemizden (www.divak.org.tr) şifrelerini girmek suretiyle hesaplarındaki birikimlerini nemalı olarak görebileceklerdir.
 
Üyelerimize saygılarımızla duyurulur.                        
  

                                                                                               Vakıf Yönetim Kurulu
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Hava durumu tahmini
Ankara
Şuradaki: Ankara hava durumuMeteovista.com.tr Her zaman sizin havanız
 
Dışişleri Bakanlığı Mensupları Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Vakfı