Ziyaretçi sayacı
Şu anda
: 1
Son 24 Saatte
: 50
Bugüne Kadar
: 104969
2013 Yılı Getirileri
SAYI   : 2014/ 03                                                                                17 Ocak 2014
  
Değerli üyelerimiz;
 
Yeni yılınızı kutlar, sağlıklı, mutlu ve başarılı nice yıllar dileriz.
 
Vakfımızın 08.06.2013 tarihinde yapılan 9. Olağan Genel Kurul Toplantısında Vakıf yönetimini devralan Vakıf Yönetim Kurulumuz, devraldığı Yönetim Kurulunun portföy yönetiminin anlayışıyla hareket ederek, vakıf nakit varlığını riskli yatırım araçlarından uzak tutmaya özen göstermiş ve 2013 yılı sonuna kadar ağırlıklı olarak banka mevduat hesaplarında değerlendirmiştir.
 
Ülkemizin ekonomisine bağlı olarak, özellikle yılın son ayında sermaye piyasasında işlem gören çeşitli yatırım araçlarında meydana gelen dalgalanmalardan Vakfımız da etkilenmekle birlikte, vakıf nakit varlığının söz konusu dalgalanmalara aşırı duyarlı olmayan ve geç tepki veren banka mevduat hesaplarında değerlendirilmesi sonucunda ekonomik dalgalanmaların 2013 yılı gelirlerimize etkisi fazla olmamıştır.
 
Bu bağlamda, yıl ortalarında net % 5,5 seviyesine düşen banka mevduat faiz oranının 2013 yılı ortalama net faiz oranı % 6,5 düzeyinde gerçekleşmiştir.
 
Vakfımızın 2013 yılı net getirisi ise % 7,67 oranında olup, fon üyelerimize ortalama bu düzeyde nema dağıtılmıştır.
 
2013 yılı içerisinde Vakfımıza bağlı Divak Turizm, Taşımacılık, Otomotiv, Eğitim, Gıda, Ä°htiyaç Maddeleri Ticaret Sanayi Limited Şirketi (TURAŞ) ile Divak Sigorta Acentesi Şirketi faaliyetlerini sürdürmüşlerdir.
 
Yönetim Kurulumuz 2014 yılında da piyasaları yakından takip etmeye devam edecek ve üyelerimizin birikimlerinin en iyi şekilde değerlendirilmesine gayret gösterecektir.
 
2013 yılı nema geliri üyelerimize otomasyon marifetiyle dağıtılmış olup arz eden üyelerimiz, Vakıf web sitemizden (www.divak.org.tr) şifrelerini girerek hesaplarındaki mevcut birikimlerini nemalı olarak görebileceklerdir.
 
Üyelerimize saygılarımızla duyurulur.                          

                                                                                                
Vakıf Yönetim Kurulu
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Hava durumu tahmini
Ankara
Şuradaki: Ankara hava durumuMeteovista.com.tr Her zaman sizin havanız
 
Dışişleri Bakanlığı Mensupları Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Vakfı