Ziyaretçi sayacı
Şu anda
: 1
Son 24 Saatte
: 50
Bugüne Kadar
: 104969
2012 Yılı Getirileri
SAYI   : 2013/09                                                                            18 Ocak 2013
 
Değerli üyelerimiz;
 
Yeni yılınızı kutlar, sağlıklı, mutlu ve başarılı nice yıllar dileriz.
 
2011 yılında profesyonel fon yönetimi şirketlerinin Vakfımızın nakit varlığını değerlendirmesinin sonuçlarından memnun olmayan vakıf yönetimimiz, riskli yatırım araçlarından uzak durarak Vakıf varlıklarının ağırlıklı olarak banka mevduat hesaplarında değerlendirilmesine karar vermiştir. 2012 yılı başında bu şirketlerle Vakfımızın ilişkisi kesilmiştir.
 
2012 yılı ortalama banka faiz oranlarının % 6,77 (net) olduğu, yıllık enflasyonun % 6,16 olarak bildirildiği bir dönem olarak kapatılırken, Vakfımız üyelerine % 10,61 (net) gelir sağlamayı başarmıştır.
 
2012 yılı içerisinde gerek Vakfımız gerek Vakfımıza bağlı Divak Turizm, Taşımacılık, Otomotiv, Eğitim, Gıda, Ä°htiyaç Maddeleri Ticaret Sanayi Limited Şirketi (TURAŞ) ile Divak Sigorta Şirketi bağımsız bir kuruluş tarafından mali yönden ve performans bakımından denetime tabi tutulmuş; şirketlerin çalışmasında usulsüz ve kanuna aykırı hiçbir unsura rastlanmamıştır. Söz konusu raporda şirket performanslarının arttırılmasıyla ilgili öneriler de yer almıştır.
 
2013 yılında da Yönetim Kurulumuz piyasaları yine yakından takip etmeye devam edecek ve üyelerimizin birikimlerinin en iyi şekilde değerlendirilmesine gayret gösterilecektir.
 
2012 yılı nema geliri üyelerimize otomasyon marifetiyle dağıtılmış olup arz eden üyelerimiz, Vakıf web sitemizden (www.divak.org.tr) şifrelerini girerek hesaplarındaki mevcut birikimlerini nemalı olarak görebileceklerdir.
 
Üyelerimize saygılarımızla duyurulur. 

                                                                         
Vakıf Yönetim Kurulu
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Hava durumu tahmini
Ankara
Şuradaki: Ankara hava durumuMeteovista.com.tr Her zaman sizin havanız
 
Dışişleri Bakanlığı Mensupları Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Vakfı