Ziyaretçi sayacı
Şu anda
: 1
Son 24 Saatte
: 50
Bugüne Kadar
: 104969
2011 Yılı Getirileri

SAYI      : 2012/05                                                                                                      23 Ocak 2012

  

Değerli üyelerimiz;

 

Öncelikle yeni yılınızı kutlar, sağlıklı, mutlu ve başarılı nice yıllar dileriz.

 

Vakfımız geçmiş yıllarda olduğu gibi 2011 yılında da faaliyetlerini üyelerinin yararını gözetecek şekilde çalışmış, 25 Haziran 2011 tarihinde 8. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirmiştir.

 

Ayrıca, T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğünce Vakfımızın 2006 – 2010 dönemi teftiş edilmiş, hesap ve faaliyetleri ibra edilmiştir.

 

Bilindiği üzere 28 Nisan 2010 tarihinden itibaren Vakfımızın nakit varlığı profesyonel fon yönetimine devredilmiş ve 2010 yılında piyasa getirilerinin üzerinde gelir sağlanmıştır. Ancak 2011 yılı, beklenmedik uluslararası ekonomik gelişmelerin etkisinde kalmıştır. Vakfımız bu bilinçle piyasaları yakından takip etmiş, Portföy Yönetim Şirketleriyle istişare halinde riskli yatırım araçlarını kullandırmamış ve Vakıf varlıkları ağırlıklı olarak banka mevduat hesaplarında değerlendirilmiştir.

 

2012 yılında da Yönetim Kurulumuz piyasaları yine yakından takip edecek, piyasalarda ekonomik göstergeler normalleşinceye kadar gerektiğinde Vakıf varlıklarımız doğrudan Yönetim Kurulumuzca yönetilerek siz sayın üyelerimizin birikimlerinin en iyi şekilde değerlendirilmesine gayret gösterilecektir. Takdir olunacağı üzere, elimizdeki meblağın yüksekliğinden dolayı alınacak faiz oranları, bireysel olarak alınacak oranların her zaman üstünde olacaktır.

 

Sonuç olarak, 2011 yılı sonu itibariyle bankaların yıllık ortalama mevduat faiz oranı net %7,2 iken, Vakfımız net %8 oranında bir gelir elde etmiştir.

 

Söz konusu gelir üyelerimize birikimleri oranında dağıtılmış ve hesaplarına aktarılmıştır. Üyelerimiz arzu ettikleri takdirde internet sitemizden 2011 yılı getirilerini görebilirler.

 

Üyelerimize saygılarımızla duyurulur.

 

                                                                                                  Vakıf Yönetim Kurulu

Kullanıcı Adı:
Şifre:
Hava durumu tahmini
Ankara
Şuradaki: Ankara hava durumuMeteovista.com.tr Her zaman sizin havanız
 
Dışişleri Bakanlığı Mensupları Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Vakfı