Ziyaretçi sayacı
Şu anda
: 1
Son 24 Saatte
: 50
Bugüne Kadar
: 104969
2015 Yılı Getirileri
SAYI   : 2016/05                                                                                  22 Ocak 2016
 
Değerli üyelerimiz;
 
Yeni yılınızı kutlar, sağlıklı, mutlu ve başarılı nice yıllar dileriz.
 
Vakfımız geçmiş yıllarda olduğu gibi 2015 yılında da faaliyetlerini üyelerinin yararını gözetecek şekilde gerçekleştirmiştir. Vakıf nakit varlığını riskli yatırım araçlarından uzak tutmaya özen göstermiş ve varlıklarını 2015 yılı sonuna kadar banka mevduat hesaplarında değerlendirmiştir.
 
Yapılan araştırmalarımızda 2015 yılında ortalama banka mevduat faiz oranının brüt %10,5 düzeyinde olduğu, kanuni kesintilerden sonra bu oranın net % 9 seviyesinde gerçekleştiği görülmüştür.
 
Vakfımızın 2015 yılı getirisi ise net % 11 oranında olup, fon üyelerimize ortalama bu düzeyde nema dağıtılmıştır.
 
Ayrıca Vakfımız 2013 yılından itibaren Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı Vergi Müfettişlerince denetlenmiş, vergi mevzuatı yönünden faaliyetlerinde herhangi bir aykırı husus tespit edilmemiştir.
 
2015 yılı içerisinde Vakfımıza bağlı Divak Turizm, Taşımacılık, Otomotiv, Eğitim, Gıda, Ä°htiyaç Maddeleri Ticaret Sanayi Limited Şirketi (TURAŞ) faaliyetine devam etmiş, Divak Sigorta Acentesi Şirketi ise Yönetim Kurulu Kararı ile tasfiye edilerek Şirket faaliyetine son verilmiştir.
 
Yönetim Kurulumuz 2016 yılında da piyasaları yakından takip etmeye devam edecek ve üyelerimizin birikimlerinin en iyi şekilde değerlendirilmesine gayret gösterecektir.
 
Üyelerimize otomasyon marifetiyle dağıtılmış olan 2015 yılı nema gelirini arzu eden üyelerimiz, Vakıf web sitemizden (www.divak.org.tr) şifrelerini girmek suretiyle hesaplarındaki birikimlerini nemalı olarak görebileceklerdir.
 
Üyelerimize saygılarımızla duyurulur.                         

                                                                                              
 Vakıf Yönetim Kurulu
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Hava durumu tahmini
Ankara
Şuradaki: Ankara hava durumuMeteovista.com.tr Her zaman sizin havanız
 
Dışişleri Bakanlığı Mensupları Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Vakfı